Jeżeli się spodoba - zostaw łapkę w górę :)

piątek, 26 lutego 2016

Ułamkiem sekundy...

wakacyjna beztroska

Tamron 90mm, 1/1000, f/6.3, ISO 400

Zdjęcia pełne emocji, życia, ruchu, odrobiny szaleństwa zawsze przykuwają naszą uwagę i niosą ze sobą ładunek emocjonalny. Zależnie od fotografowanego tematu, tego typu ujęcia przykuwają uwagę na dłużej aniżeli te statyczne i pozbawione "życia". Najlepsze zdjęcia w których rejestrujemy ruch wymagają podejmowania szybkich decyzji i często należy je wykonywać w seriach zaczynając tuż przed, a kończąc tuż, po momencie ruchu który chcemy zarejestrować. Wymaga to od nas użycia bardzo krótkich czasów, małych przysłon i najlepiej w naturalnymi i nie za ostrym świetle. Wówczas nasza szansa na sukces rośnie. Przy braku światła musimy podbijać ISO. Dochodzi jeszcze problem złapania modela, tak aby wypełnić kadr i zarejestrować wystarczająco dużo szczegółów. Jednak cierpliwy obiekt naszych zdjęć oraz nasza własna determinacja powodują, że w końcu powinno nam się udać, złapać jakiś fajny moment.
Czas letniego wypoczynku, jest jednym z lepszych momentów na wykonywanie takich prób. Wakacyjna beztroska, brak codziennego stresu, przebywanie na łonie natury z dala od codziennego rytmu życia oraz w anonimowym gronie ułatwia nam bycie spontanicznym i wyluzowanym. Te właśnie powody sprawiają, że należy próbować złapać ten nasz szukany ułamek sekundy i zarejestrować coś ciekawego...

Tamron 90mm, 1/1600, f/8 ISO 200
Tamron 90mm, 1/800, f/6.3 ISO 400

Tamron 90mm, 1/1000s, f6.3 ISO 400
Tamron 90mm, 1/640, f/5 ISO 200

Tamron 90mm, 1/640, f/5.6 ISO 200

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cieszę się z każdej opinii i liczę na konstruktywną krytykę. Proszę tylko o kulturę słowa. Komentarze wulgarne i zawierające niewłaściwe treści będą usuwane.

Napisz do mnie :)

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *