Jeżeli się spodoba - zostaw łapkę w górę :)

czwartek, 25 lutego 2016

Fascynujący świat Makro

Napotkany w lesie

 Tamron 90mm, 1/100, f/5.6, ISO 400

Zima wielkimi krokami odsuwa się w niepamięć. Osobiście bardzo się z tego cieszę, tym bardziej, że zbliżająca się wiosna, to niesamowity czas dla każdego zakochanego...., w fotografii :)
Już nie mogę się doczekać aby ruszyć w teren i zaglądać w zakamarki "Makro Świata", szukając życia budzącego się po odchodzącej zimie. Wszystko, to co oglądamy własnymi oczami i przykuwa naszą uwagę z powodu piękna barw, kształtów lub też odstrasza i przeraża, bo może się tego boimy czy też brzydzimy - obejrzane z bardzo bliska staje się jeszcze bardziej ekscytujące i zadziwiające. Szczegóły, które dostrzegamy na zdjęciach wykonanych w skali 1:1, bo to jest prawdziwe makro dają nam nowy obraz i szczegóły, których nasz wzrok wcześniej nie dostrzegał. To jest właśnie magia świata makro, który jest dla mnie jednym z ulubionych tematów fotograficznych. Idealnie jest, jeżeli mamy obiektyw przeznaczony do makro fotografii oraz statyw, który w większości tego typu zdjęć jest bardzo potrzebny.
Wiele zdjęć tego typu zrobiłem właśnie obiektywem makro ale nie wszystkie z użyciem statywu. Bywa tak, że zanim uda się nam rozstawić taki sprzęt nasz obiekt nam po prostu umyka. Na szczęście, każdy może znaleźć coś dla siebie i nie muszą, to być żywe i ruchliwe istoty na które boimy się spojrzeć, a np. kwiaty czy inne obiekty wokół nas, jak zabawki, figurki czy każdy inny blisko widziany przedmiot. Czy to będzie nieruchomy przedmiot czy też żywa istota nie należy się zrażać i szukać nowych wyzwań, być cierpliwym, uważnym i spostrzegawczym, a na pewno znajdziemy nasz niesamowity obiekt makro.
Drewniane choinkowe ozdoby

 Tamron 90mm, 3/5s, f/4 ISO 200


Storczyk

Tamron 90 mm, 4/5s, f/18, ISO 200

Porcelanowe słoniki

Tamron 90 mm, 2s, f/11, ISO 200

Żuczek


kwiat

żabkaTamron 90mm, 1/160, f/6.3 ISO 200


Tamron 90mm, 1/400s, f/8 ISO 400
Tamron 90mm, 1/60s, f/5.6 ISO 400

 

 

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cieszę się z każdej opinii i liczę na konstruktywną krytykę. Proszę tylko o kulturę słowa. Komentarze wulgarne i zawierające niewłaściwe treści będą usuwane.

Napisz do mnie :)

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *